Home Sport Soccer All of this week’s CCFL fixtures and the latest league tables

All of this week’s CCFL fixtures and the latest league tables

An exciting new venture for the Midlands Schoolboys League

With the evenings getting longer and the soccer season heading to its conclusion, there is a bumper week of games ahead.

See all of the fixtures below:

WEDNESDAY APRIL 11
All Games 6.30pm

Under 19 Premier Division:
Clongowes Wood v Edenderry Town
Tullamore Town v Emo Celtic
Under 19 Division 1:
Kilbeggan v Mucklagh
Senior Division:
Rosenallis AFC v Clonaslee Utd
Willow Park v Birr Town A; 7pm
Division 1:
Mountmellick Utd v Towerhill Rovers
Horseleap Utd v Gentex
Division 2:
Birr Town B v Clonown Rovers
Division 3:
St Carthages Ath v Banagher Utd
Geashill AFC v Clara Town B

SATURDAY APRIL 14
All Games 2.30pm

LFA Youths Cup 4th Round:
Emo Celtic v Nurney Villa; 2pm
Under 17 Cup 1st Round 2nd Leg:
Melview FC (2) v Ballymahon (1);
Willow Park B (1) v Mullingar Ath (2)
CCFL Youths Cup 1st Round (Players born in 2000 or younger):
Portlaoise v Mullingar Ath 18s
Under 19 Cup 1st Round:
Kilbeggan SC v Edenderry Town
Portlaoise B v Tullamore Town
Clongowes Wood v Banagher Utd
Under 19 Cup Quarter Finals:
Clonaslee Utd v Birr Town
Michael Dolan Div 1 Cup Quarter Final:
Grange United v Ballymahon AFC
Oliver Ward Div 3 Cup Quarter Final:
Gaels United v St Carthages

SUNDAY APRIL 15
All Games 11am

Paddy Cotter Cup Quarter Final:
Ballinahown A v Birr Town A
Paddy Cotter Cup Semi Final:
Derry Rovers A v Clara Town A
Dennis Delaney Division 2 Cup Semi Finals:
Clonown Rovers v Stradbally Town
FC Killoe v Highfield Utd
Oliver Ward Div 3 Cup Quarter Final:
BBC Utd v Derry Rovers B
Senior Division:
Rosenallis A v Willow Park
Clonaslee Utd v Mullingar Athletic
Division 1:
Coolraine v Mountmellick Utd
Gentex v Raheen
Horseleap Utd v Towerhill Rovers
Walsh Island Shamrocks v Portlaoise Shamrocks
Division 2:
Birr Town B v Kinnegad Juniors
O’Moore FC v Portarlington Town
Division 3:
Monksland Utd B v Geashill AFC
Banagher Utd v Clara Town B
Division 4:
Kenagh Utd v Riverside FC
Abbeyleix Athletic v Mountmellick Celtic
Clonmore Utd v Cloneygowan Celtic

TUESDAY APRIL 17
All Games 6.45pm

Under 19 Cup 1st Round:
Mountmellick Utd v Emo Celtic
Under 17 Premier Division:
Tullamore Town v Willow Park
Under 19 Division 1:
Kilbeggan v Portlaoise B

WEDNESDAY APRIL 18
All Games 6.45pm

Senior Division:
Birr Town A v Rosenallis A
Division 1:
Horseleap Utd v Coolraine
Mountmellick Utd v Portlaoise Shamrocks
Division 2:
FC Killoe v Kinnegad Juniors
Division 3:
Banagher Utd v Geashill AFC
Clara Town B v St Carthages Ath
Division 4:
Rosenallis B v St Cormac’s

And here are all the tables as they currently stand:

SEE ALSO – Two Laois teenagers released without charge following alleged assault