Home Sport Soccer All of the latest CCFL fixtures and results

All of the latest CCFL fixtures and results

An exciting new venture for the Midlands Schoolboys League

Here are all the latest CCFL fixtures and results.

FRIDAY NOVEMBER 15

Division 3A
Derry Rovers B 1 Rosenallis B 1

SATURDAY NOVEMBER 16

John Farrell Combined Counties Cup 1st Round
Castlepollard Celtic 3 Grange Utd 1
Longford Town Cruisers 1 Colmcille Celtic 3
Moydow FC 2 Gaels Utd 1

Saturday Division 1
Gallen Utd 3 Mullingar Town 2
UCL Harps 3 Longford Athletic 3
FAI Youths Cup 2nd Round
Willow Park 2 Clane Utd 0

LFA U19 Youths Cup 1st Round
Mucklagh 0 Wicklow Town 2

Under 19 Preliminary Division
Clara Town 5 Mullingar Ath B 3

Under 17 Preliminary Division
Birr Town 4 Willow Park 5
Mullingar Ath B 3 East Galway Utd 0
Monksland Utd 2 Mullingar Ath C 1

SUNDAY NOVEMBER 17

O’Neill’s LFA Junior Cup 2nd Round
Willow Park 3 Rivervalley Rangers 0
Rosenallis A 0 Kilmore Celtic 2
Monksland Utd 0 Edenderry Town 1
St. Anthony’s 0 Derry Rovers A 5

John Farrell Combined Counties Cup 1st Round
Highfield Utd 9 Riverside FC 1
St. Cormac’s Athletic 2 Killeigh 4
Clonmore Utd 0 Towerhill Rovers 6
Moate Celtic 2 East Galway 2 AET – East Galway Win 7 – 6 on Penalties
Gentex 3 Coolraine 1
Maryborough FC 2 Stradbally Town 8
Banagher Utd 4 St. Aengus 0
Mountmellick Utd 5 Kinnegad Juniors 2
Temple Villa 3 Mountmellick Celtic 1

Senior Division
Ballinahown A 1 Birr Town A 0
Walsh Island Shamrocks 1 Clara Town 2

Division 1
Mullingar Town 3 Clonaslee Utd 0

Division 2
Portlaoise 0 BBC Utd 0

Women’s Division
Mullingar Athletic 6 Clara Town 1
Kinnegad Juniors 0 Bealnamulla 12
Mountmellick Utd 1 Killeigh 8
Birr Town 0 Willow Park 1

FAI Under 17 Cup 3rd Round
Mullingar Athletic 0 Belvedere FC 4

Under 19 Preliminary Division
Emo Celtic 5 Raharney Utd 3

FIXTURES

FRIDAY NOVEMBER 22
Kick off at 8pm unless stated

Combined Counties Shield
Derry Rovers B v Killeigh FC – Brian’s Park, Edenderry – Midland

SATURDAY NOVEMBER 23
Kick off at 2pm unless stated

Saturday Divisions Cup 1st Round
Longford Ath v Gaels Utd – The Mall Sport & Leisure Complex
Colmcille Celtic v Moydow – The Rock, Aughnacliffe – Midland
Castlepollard Celtic v Ballymahon – Mergon Park – Offaly
UCL harps v Longford Town Cruisers – Lough Gowna, Dernaferst

Saturday Division 1
Mullingar Town v Longford Wanderers – Dalton Park – Offaly
Grange Utd v Gallen Utd – Grange Community Pitch – Midland

Saturday Division Cup                                                Longford Athletic, Gaels, Colmcille Celtic, Grange, Castlepollard,
Ballymahon, UCL Harps, Longford Town Cruisers

LFA Under 19 Cup 1st Round
Trim Celtic v Edenderry Town – Tully Park Trim – Local – 11am
Tullamore Town v Shelbourne – Leah Victoria Park Tullamore

Under 19 Preliminary Division
Raharney Utd v Mullingar Ath A – Higginstown Raharney – Midland
Willow Park v Mullingar Ath B – Willow Park Athlone – Offaly
East Galway Utd v Mountmellick Utd – Kiltormer Galway – Midland
Clara Town v Emo Celtic – Stanley O’Hara Park Clara – Offaly
Idle Abbeyleix Ath

Under 17 Preliminary Division
Mullingar Ath A v Willow Park – Gainstown Mullingar – Offaly
Mullingar Ath C v Mucklagh – Gainstown Mullingar – Midland
Portlaoise v East Galway Utd – Rossleighan Park Portlaoise – Offaly
Monksland Utd v Mullingar Ath B – Cushla Park Monksland – Midland
Birr Town v Temple Villa – Frank O’Connell Park Birr – Offaly

SUNDAY NOVEMBER 24
Kick off at 11am unless stated
LFA Senior Cup Preliminary Round
Monread FC v Willow Park – Monread Park, Naas – Local – 2pm

Paddy Cotter Cup 1st Round
Temple Villa v Monksland Utd – TP Hickey Park, Mount Temple
Stradbally Town v Clonaslee Utd – The Lawn, Stradbally – Offaly
St. Carthage’s Ath v Tullamore Town – Leabeg, Leamore, Boora
Melville FC v Derry Rovers – Sarsfield Park, Athlone – Midland
Highfield Utd v Towerhill Rovers – Burkes Hill, Birr – Offaly
Mullingar Town v Walsh Island Shamrocks – Dalton Park – Midland
Ballinahown v Mullingar Ath – Sportspark, Ballinahown – Midland
Coolraine v Clara Town – Durrow, Tullamore – Offaly

CCFL Shield 1st Round
Mountmellick Celtic v St Aengus – Conor Davis Park – Offaly

Division 1
Rosenallis A v Mountmellick Utd – The Grove, Rosenallis – Offaly

Division 2
Banagher Utd v Moate Celtic – Middle Road, Banagher – Offaly

Division 3A
Maryborough FC v Stradbally Town – Leisure Centre, Portlaoise
Cloneygowan Celtic v Rosenallis B – Colaiste Isogain, Portarlington
Abbeyleix Athletic v Midlands Celtic – Fr. Breen Park, Abbeyleix

Division 3B
East Galway v Ballinahown B – Attiker, Kiltormer, Co. Galway
Riverside FC v St. Cormacs Athletic – Clonbonniff Road, Belmont
Newcastle Athletic v Raharney Utd – Wanderers Park, Longford
Kinnegad Juniors v Clonmore Utd – Lagan Park, Killucan Road

Women’s Division
Willow Park v Kinnegad Juniors – Willow Park, Athlone – Midland – 2.00pm
Killeigh v Birr Town – The Pond, Killeigh – Offaly – 2.00pm
Bealnamulla v Mullingar Athletic – Bealnamulla, Athlone – Midland – 2.00pm
Clara Town v Mountmellick Utd – Stanley O’Hara Park, Lisanisky, Clara – Offaly – 2.00pm

SEE ALSO – Inmate threatens to ‘rape female officer’ in Midlands Prison Portlaoise