Home Sport Soccer All of the latest CCFL fixtures

All of the latest CCFL fixtures

The Midlands face Donegal in the Kennedy Cup this evening

Here is all this week’s CCFL fixtures.

Monday, April 30

Under 19 Cup Quarter Final:
Emo Celtic v Edenderry Town; 6.45; Community Centre Emo; Offaly

Tuesday, May 1 

First-named teams at home and all games at 7.00pm unless stated

Under 17 Premier Division:
Melview FC v Willow Park
Tullamore Town v Clara Town

Wednesday May 2nd

First-named teams at home and all games at 7.00pm unless stated

Senior Division:
Monksland Utd A v Clara Town A

Division 1:
Towerhill Rovers v Mountmellick Utd

Division 2:
FC Killoe v Clonown Rovers

Division 3:
Derry Rovers B v Geashill AFC, 8.00pm
St Carthages Ath v Monksland Utd B

Division 4:
St. Cormacs Athletic v Clonmore Utd
Rosenallis B v Riverside FC

Saturday, May 5

First-named team at home and all games at 2.30pm unless stated

Under 17 Cup Semi Final:
Melview FC v Willow Park

Under 19 Cup Semi Final:
Birr Town v Emo Celtic/Edenderry Town

Under 17 Premier Division:
Tullamore Town v Portlaoise

Michael Dolan Division 1 Cup Semi Finals:
Grange United v Mountmellick United, 6.00pm
Camlin United v Walsh Island Shamrocks, 6.00pm

Division 4 Cup Final:
Rosenallis B v St Cormacs Ath, 6.30pm

Division 1 Saturday:
U.C.L. Harps v Ballymahon AFC

Sunday May 6th

First-named teams at home and all games at 11.00am unless stated

Paddy Cotter Cup Final:
Derry Rovers v Monksland Utd, 12.00pm

CCFL Shield Semi Final:
St Aengus v Ballinahown B

Senior Division:
Mullingar Town v Birr Town A
Ballinahown A v Tullamore Town
Willow Park v Clara Town A

Division 1:
Towerhill Rovers v Coolraine, 2.00pm
Portlaoise Shamrocks v Gentex

Division 2:
Birr Town B v Stradbally Town, 12.00pm
Moate Celtic v Clonown Rovers
Highfield Utd v FC Killoe, 12.00pm
Gallen Utd v O’Moore FC

Division 3:
St Carthages Ath v BBC Utd
Monksland Utd B v Banagher Utd

Division 4:
Riverside FC v Kenagh Utd

Monday, May 7

First-named teams at home and all games at 2.30pm unless stated

CCFL Youths Cup Semi Final:
Stradbally Town v Willow Park

Under 17 Premier Division:
Melview FC v Tullamore Town

Wednesday, May 9

First-named teams at home and all games at 7.15pm unless stated

Senior Division:
Ballinahown A v Willlow Park
Clara Town A v Birr Town A
Rosenallis A v Monksland Utd A

Division 1:
Gentex v Mountmellick Utd

Division 2:
Gallen Utd v FC Killoe

Division 3:
Banagher Utd v St Carthages Ath
Derry Rovers B v St Aengus; 7:45pm
Maryborough v Geashill AFC

Division 4:
Clonmore Utd v Ballinahown B

SEE ALSO – Huge crowd expected to attend Memorial Match in honour of late Liam Kealy